Nejčastější dotazy

Kolik stojí design webu?

Design webu se pohybuje v tisících až desítkách tisíc korun. Záleží na náročnosti, počtu podstránek atd.

Jak dlouho trvá vytvořit design webu?

Design webu může trvat týdny až měsíce. Opět záleží na náročnosti návrhu.

Jaké jsou ceny za tvorbu loga?

Návrh loga se pohybuje v řádech tisíců korun.

Mám hotový webdesign, ale potřebuji ho jen upravit, je to možné?

Ano, samozřejmě lze dokončit rozpracovaný design webu. Každý grafik má ale svůj styl práce a raději pracuje na projektu od začátku.

Umíme vektorovou grafiku?

Ano, umíme. Vektorovou grafiku děláme běžně do tisku, aby nebyla práce a náklady navíc.

Proč dělat web responzivní?

Vzhledem k tomu, že uživatelé začínají využívat čím dál více zařízení, zobrazení stránky je nutné optimalizovat pro všechny druhy nejrůznějších zařízení (mobily, notebooky, netbooky, tablety atd). Doporučujeme navrhovat responzivní design.

Jaké vybrat barvy?

Barvy by měly určitě vycházet z firemní identity. Ideální volbou jsou spíše světlejší, pastelové, tlumené barvy. Ideálně kombinace několika málo barev.

Jaké jsou momentální trendy ve webdesignu?

Moderní weby jsou jednoduché, přehledné, vzdušné, čisté s využitím minimálního počtu barev.

K čemu je důležitá firemní identita?

Důležitost firemní identity je vysoká, dělá první dojem na potencionálního klienta a tím také ovlivňuje vaše budoucí výdělky. Klient by měl mít z vaší firemní identity dobrý pocit

Kdy je potřeba redesign?

Máte pocit, že vaše stránky už nejsou „in“? Konkurence přichází s modernějším designem? Klesají vám tržby, zákazníci odchází? Pak popřemýšlejte o redesignu.

Kde hledat inspiraci při tvorbě webdesignu?

Potřebujete nový web a hledáte inspiraci, jak by měl vypadat? Rozhodně navštivte portál www.awwwards.com. Zde naleznete ty nejkrásnější webdesigny na celém světě. AWWWARDS je komunita, která rozpoznává ty největší talenty na webdesign, pořádá soutěže a vybírá nejdokonalejší designy.

Co jsou to vektory?

Oproti bitmapové grafice, kde se obrázek skládá z jednotlivých bodů, vektorová grafika využívá k popisu obrázků přesně definované geometrické útvary (přímky, mnohoúhelníky a především křivky, jimiž je možné jednoduše popsat jakýkoliv tvar). Tím pádem máme možnost jakýchkoliv změn velikosti obrázku, aniž by to mělo vliv na jeho kvalitu. Další výhodou je práce s jednotlivými prvky obrázku, aniž by se měnily prvky ostatních.

Jaký je rozdíl mezi grafikou a designem?

Grafik mnohem víc tíhne k umělecké a kreativní stránce věci, zatímco hlavním cílem webdesignera není jejich vzhled, ale funkčnost. Grafik například pracuje s fotkami, vytváří loga a zaměřuje se na to, aby dělal věci co nejhezčí. Kdežto webdesignér by měl být schopen vytvářet design podle toho, jaké jsou prvotní potřeby. Měl nad prací přemýšlet a nehnat se čistě za estetikou. Grafik Vám tedy navrhne krásné a originální logo a webdesignér vytvoří stránky, které budou prodávat.

Na jak dlouho si musím koupit služby Webonio?

Web si můžete koupit minimálně na jeden měsíc, ale můžete klidně i na rok. Záleží jen na vás.

Jak se přihlásím do Webonio.

Snadno:-) V pravém horním rohu, kdekoliv na webu Webonio, kliknete na možnost Přihlásit se.

Co potřebuji k registraci?

Registrace je velmi snadná. Stačí zadat jméno, email a heslo.

Můžu kdykoliv přestat využívat služby Webonia?

Ano, zobrazování webu můžete kdykoliv sami pozastavit. A to tak, že pozastavíte platby za služby Webonio. Pokud se budete chtít k webu vrátit, není problém. Stačí platby opět obnovit.

Budu podepisovat smlouvu?

Ne, nemusíte se bát, u Webonio vás nečeká žádná byrokracie, takže žádné smlouvy.

Je měsíční cena konečná nebo budu platit ještě nějaké poplatky?

Veškeré poplatky včetně hostingu jsou v ceně. Pokud byste chtěli web na vlastní doméně, rádi vám doporučíme, kde si doménu registrovat.