Jak na úspěšný obsah

By Červen 25, 2015 Uncategorized No Comments

Ano, první dojem, který získá uživatel navštíví-li vaše stránky ovlivní to, jestli na nich i zůstane, případně odejde ke konkurenci. Ale ani ten nejkrásnější webdesign nezajistí například prodej na webu případně jakoukoliv další konverzi. Obsah webu není tedy jen důležitý, je dokonce životně důležitý!

Podávejte návštěvníkům jen užitečné informace. To je nejdůležitější pravidlo, kterého byste se měli při tvorbě obsahu rozhodně držet. Jak ale užitečné informace definovat? Určitě neexistuje obecně platné pravidlo, které by platilo pro všechny, když ale budete vycházet z následujících rad, určitě neudělte chybu.

  1. Vžijte se do role návštěvníka

Zpracováváte-li texty na svůj web, nejprve si představte, že jste návštěvník a sami sebe se zeptejte, co byste chtěli číst a hlavně co byste se chtěli dočíst.

  1. Zatraktivněte vzhled

Čleňte text do bloků odstavců, používejte nadpisy, obrázky. Jednolitý text nikoho nezaujme. Vizuální stránka je velmi důležitá.

  1. Myslete na SEO

Obsah je jedna z nejdůležitějších složek při budování SEO. Nezapomínejte na to a piště texty tak, aby se líbily nejen uživatelům, ale i vyhledávačům.

  1. Inspirujte se

Projděte si různé webové stránky a sepište, jaké texty se vám líbí, jaké naopak, které informace byste využili a které zase vynechali.