Jak na použití obrázků u webových stránek?

By Červenec 13, 2016 Uncategorized No Comments

Obrázky jsou u webů velmi důležité – vyvolávají emoce, přenášejí informace rychleji než text a dodávají webdesignu vašich stránek život. Jsou velmi silným vizuálním prvkem a ovlivňují návštěvníky webu nejen v názoru na vaší společnost, ale také třeba při rozhodování o nákupu. Výběrem špatného obrázku můžete v uživatelích vzbudit nedůvěru nebo je zmást natolik, že se nikdy nedozví, o čem váš web ve skutečnosti je. A nejde přitom jen o kvalitu samotného obrázku. Jak tedy správně pracovat s obrázky?

  1. Vyhněte se obrázkovým klišé

Usměvavá sekretářka za telefonem, vysportovaný šéf se založenými rukami v obleku, tým lidí horlivě diskutujících a sedících za konferenčním stolkem…. takové fotky jsou na webech tak časté, až je to nehezké. Vyhněte se jim a vsaďte na svou originalitu.

  1. Nepřehánějte to s dokonalostí

Fotkám, kde je všechno až příliš dokonalé, nikdo neuvěří. Dokonalé auto s dokonale upraveným člověkem před dokonalou budovou v den s dokonalým počasím – všechno je až příliš dokonalé na to, aby to byla pravda. Držte se trochu více při zemi a i lidé vám budou důvěřovat více.

  1. Buďte důvěryhodní

Předešlé dva body celkem slušně souvisely s tím hlavním, o co by vám při výběru fotek mělo jít – s důvěryhodností. Důvěryhodnost je to co buduje u vašich zákazníků loajalitu. Není lepší cesty pro budování loajality než uživatelům ukázat něco ze zákulisí firmy. Zkuste proto využívat také své vlastní osobité fotografie. A když si sami nejste není jistí svými fotografickými zručnostmi, zavolejte si na pomoc fotografa. Investice do fotek se vám určitě vyplatí.

  1. Využívejte symboly

Obrázky na webu to nejsou jen fotografie, ale také loga, ikonky a piktogramy. Tyhle drobné prvky se používají hlavně kvůli jejich schopnosti rychlého přenosu informace a oživení webu. Krom toho také pomáhají v budování důvěryhodnosti. Pokud tedy ještě tyto drobné obrázkové kamarády na svém webu nemáte, nečekejte déle s jejich zařazením.

  1. Vzbuzujte pozitivní emoce

Rozhodování o koupi bývá ve většině případů podmíněno právě emocemi. V kamenném obchodě máte široké spektrum toho, jak na lidi působit – vůně, prostředí, zážitky, přívětivost prodavačů, atd. Pokud ale prodáváte na internetu nebo se alespoň snažíte své příští zákazníky prostřednictvím internetu získat, vaším jediným nástrojem pro vzbuzení emocí je web. Fotografie a obrázky mají skvělou schopnost vzbuzovat u lidí emoce. Využijte tedy takové, které působí příjemně a pozitivně. Můžete třeba zkusit maskota, který bude zákazníky provádět celým vašim webem.