Grafický návrh webu

Je klíčovým krokem při tvorbě web designu a v žádném případě by neměl být zanedbán. Cílem kvalitního grafického návrhu je postavit stránky tak, aby motivovaly návštěvníky k akci. A toho nejlépe dosáhne přehledný web, kde návštěvníci rychle najdou to, co hledají.

Jak probíhá návrh webu?

Porozumění strategie
Aby byl vytvořen správný koncept webdesignu, je potřeba pochopit strategii podnikání. Jaké jsou cíle, pro koho bude web určen, co by měl návštěvník provést za akci, jaké informace na webu nalezne atd. V této fázi je nejlepší se s designérem sejít osobně, poskytnout mu maximální množství informací, na základě kterých bude návrh tvořit. Mimo jiné doporučujeme udělat průzkum konkurence. Zjistit, co jinde funguje a naopak se poučit z věcí, které se vám nelíbí.

Návrh úvodní stránky
Na základě podkladů a vašich požadavků vytvoří designér grafický návrh první, tedy úvodní a nejdůležitější stránky celého webu. Z něho pak budou vycházet ostatní podstránky. První návrh grafiky nemusí (a nejčastěji) ani nebývá konečným. Grafik vám pošle první verzi grafiky a vy následně připomínkujete. Opravdu je potřeba tento krok nepodcenit a doladit grafický návrh k maximální spokojenosti.

Grafika jednotlivých stránek
Po odsouhlasení návrhu úvodní stránky se grafik pustí do všech ostatních podstránek na webu (podstránka s texty, obrázky, kontaktní podstránka, dále například podstránka s formulářem, nákupním košíkem atd..). Stejně jako u návrhu úvodní stránky je potřeba, aby grafik zapracoval všechny připomínky. Dbejte na detaily, aby výsledek byl opravdu stoprocentní.