Máme novou referenci!

By | Uncategorized | No Comments

Plánujemestavbu.cz je projekt, který má za cíl usnadnit realizaci nového bydlení. Nejen, že vám pomůže najít vysněný dům nebo firmu, která se postará o stavební práce. Najdete zde také spoustu inspirace, rad a tipů. A právě pro tento projekt jsme měli za úkol vytvořit design.

Tato webová aplikace má uživatelům pomoct a zjednodušit hledání nejen informací, ale i hodného dodavatele. Zadání musel odpovídat samozřejmě i webdesign, který je uživatelsky přívětivý a odpovídá nejnovějším trendům UX. Návštěvník se na stránce dobře orientuje a rychle najde, to co hledá. Kombinace zvolených barev dodává projektu moderní a nadčasový vzhled.

bbb

Google upřednostňuje responzivní stránky

By | Uncategorized | No Comments

Zhruba před rokem vyšla zpráva, že Google začíná počítat v rámci SEO i s responzivitou webových stránek. Za správné zobrazování webových stránek v mobilních zařízeních nebo tabletech vám Google připíše pomyslných několik bodů, když vyhodnocuje, na kterých pozicích byste se měli ve vyhledávači zobrazovat.

Z logiky věci vyplývá, že Google chce ve svém vyhledávači co nejkvalitnější weby a ví, že by neměl podporovat stránky, které se v jiných zařízeních zobrazují špatně. Pokud uživatel vyhledává na Google, klikne na některý odkaz, který nefunguje nebo je web dokonce celý rozsypaný, působí to na uživatele špatně a příště může použít k vyhledávání jiný vyhledávač.

Jak zjistit, jestli je můj web responzivní?

Google zpřístupnil nástroj, díky kterému si můžete mobilní verzi snadno zkontrolovat. Dokonce vám i poradí, co opravit, aby bylo vše v pořádku.

 

Test použitelnosti v mobilechhttps://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?hl=cs

 

Nejsou vaše stránky responzivní? Zkuste Webonio!

 

„Ani sebelepší online reklama vám nepřinese úspěch, pokud je váš web pro zákazníky matoucí.“

By | Uncategorized | No Comments

 

Online marketing je dnes hodně důležitý. Konkurence je na internetu obrovská, a pokud chcete získávat nové zákazníky online, bez SEO a PPC se už opravdu neobejdete.  Na co si ale dát pozor, abyste vaše peníze a energii jen tak nevyhodili z okna?

 1. Vzhled webové stránky

Vzhled vašeho webu je to první, čeho si uživatel všimne, když se na něm ocitne. Neztraťte ho už v prvních momentech.

Máte na webu hodně textu? Odradíte ho.

Není hned jasné, čím se zabýváte? Ztratíte ho.

Působí váš web chaoticky? Uživatel odejde.

 

Dejte si tedy záležet na vizuálu vašeho webu. Dnes je důležitá hlavně jednoduchost a přehlednost. Myslete též na to, že příliš dlouhé texty nikdo číst nebude – lidé totiž obsah na internetu skenují a nečtou ho řádek za řádkem, jako je tomu u knih.

 1. Obsah vašeho webu

Kromě vzhledu je samozřejmě důležitý také obsah webu. Jako u vzhledu, tak i tady platí zákon přehlednosti. Omezte tedy informace na webu jen na to, co je doopravdy podstatné. Historie společnosti? Ta nikoho většinou nezajímá. Stejně jako hlášky „Vítejte na našich webových stránkách“ nebo „Dnes je čtvrtek, 2.3.2016“. Uživatel musí dostat informaci, čím se zabýváte, v prvních vteřinách svého pobytu na webu. Sledujte co ho zajímá a pak  mu všechny podstatné informace dejte jako na zlatém podnosu. J

 1. Stanovte si cíle propagace

Jedna věc je mít web v naprostém pořádku a ta druhá je správné nastavení cílů propagace. Na to, abyste propagaci dokázali nastavit opravdu efektivně, musíte vědět, co vlastně chcete dosáhnout a na koho budete propagaci cílit. Vy přece nejlépe víte, kdo je vaše cílová skupina a co je vaše konkurenční výhoda. Využijte to i při plánování vaší propagace. Víme, že to může znít jako samozřejmost, ale i tak se často stává, že si firmy nestanoví přesný cíl, resp. stanoví si velké množství cílů, přičemž nakonec nesplní ani jeden z nich. Je to pak jen zbytečné vyhazování peněz.

 

Jak na použití obrázků u webových stránek?

By | Uncategorized | No Comments

Obrázky jsou u webů velmi důležité – vyvolávají emoce, přenášejí informace rychleji než text a dodávají webdesignu vašich stránek život. Jsou velmi silným vizuálním prvkem a ovlivňují návštěvníky webu nejen v názoru na vaší společnost, ale také třeba při rozhodování o nákupu. Výběrem špatného obrázku můžete v uživatelích vzbudit nedůvěru nebo je zmást natolik, že se nikdy nedozví, o čem váš web ve skutečnosti je. A nejde přitom jen o kvalitu samotného obrázku. Jak tedy správně pracovat s obrázky?

 1. Vyhněte se obrázkovým klišé

Usměvavá sekretářka za telefonem, vysportovaný šéf se založenými rukami v obleku, tým lidí horlivě diskutujících a sedících za konferenčním stolkem…. takové fotky jsou na webech tak časté, až je to nehezké. Vyhněte se jim a vsaďte na svou originalitu.

 1. Nepřehánějte to s dokonalostí

Fotkám, kde je všechno až příliš dokonalé, nikdo neuvěří. Dokonalé auto s dokonale upraveným člověkem před dokonalou budovou v den s dokonalým počasím – všechno je až příliš dokonalé na to, aby to byla pravda. Držte se trochu více při zemi a i lidé vám budou důvěřovat více.

 1. Buďte důvěryhodní

Předešlé dva body celkem slušně souvisely s tím hlavním, o co by vám při výběru fotek mělo jít – s důvěryhodností. Důvěryhodnost je to co buduje u vašich zákazníků loajalitu. Není lepší cesty pro budování loajality než uživatelům ukázat něco ze zákulisí firmy. Zkuste proto využívat také své vlastní osobité fotografie. A když si sami nejste není jistí svými fotografickými zručnostmi, zavolejte si na pomoc fotografa. Investice do fotek se vám určitě vyplatí.

 1. Využívejte symboly

Obrázky na webu to nejsou jen fotografie, ale také loga, ikonky a piktogramy. Tyhle drobné prvky se používají hlavně kvůli jejich schopnosti rychlého přenosu informace a oživení webu. Krom toho také pomáhají v budování důvěryhodnosti. Pokud tedy ještě tyto drobné obrázkové kamarády na svém webu nemáte, nečekejte déle s jejich zařazením.

 1. Vzbuzujte pozitivní emoce

Rozhodování o koupi bývá ve většině případů podmíněno právě emocemi. V kamenném obchodě máte široké spektrum toho, jak na lidi působit – vůně, prostředí, zážitky, přívětivost prodavačů, atd. Pokud ale prodáváte na internetu nebo se alespoň snažíte své příští zákazníky prostřednictvím internetu získat, vaším jediným nástrojem pro vzbuzení emocí je web. Fotografie a obrázky mají skvělou schopnost vzbuzovat u lidí emoce. Využijte tedy takové, které působí příjemně a pozitivně. Můžete třeba zkusit maskota, který bude zákazníky provádět celým vašim webem.

Hledáme Frontenďáka (HTML5) – možno externě

By | Uncategorized | No Comments

Jsme tým mladých lidí, kteří milují moderní webdesign a podle toho vypadají všechny designy a weby z jejich dílny. Do týmu chceme nadšené lidi s chutí učit se. Spolupráce je možná na plný úvazek ale i externě s pravidelnou konzultací v našich kancelářích. Začátečníky rádi zaučíme. Spíš než o zkušenosti nám jde o chuť dělat na něčem, co nás všechny bude bavit.

Hledáme člověka, který …

 • ovládá alespoň základní znalost Javascriptu (jQuery), HTML 5, CSS 3.
 • má smysl pro detail
 • má zájem o nové technologie
 • a zkušenosti s vývojem webových aplikací

Jak to u nás funguje …

 • můžeš pracovat z domova
 • atmosféru u nás musíš vyzkoušet, je tu prostě pohoda
 • netrváme na pracovní době, máme raději skvěle odvedenou práci
 • zázemí mladé firmy, která se velmi rychle rozvíjí

Máte zájem?

Vykašlete se na CV a pošlete nám nějakou svou práci. A místo motivačního dopisu nám napište, co Vás na programování baví a co si chcete zkusit v budoucnu postavit. Jde nám o dovednosti a chuť učit se!

Co je to infografika a proč by ji měla využívat i vaše firma?

By | Uncategorized | No Comments

infografikami se v posledních pár letech roztrhl pytel. V dnešním článku si vysvětlíme, co to vůbec je, k čemu vám může pomoct a s pomocí jakých nástrojů jí zvládnete i vy sami bez pomoci grafika.

Jedna z největších výhod infografiky je to, že ji mohou uživatelé snadno sdílet na sociálních sítích.

Infografika je obrázek, který srozumitelně a přehledně podá informace tak, že uživatel nemusí soustředěně číst dlouhé texty. Zmíněnými informacemi mohou být novinky, trendy, data z průzkumů, atd.

Příklad infografiky

inf

Zdroj: mediaresearch

Výhody infografiky
 • Údaje, které si přečteme z infografiky se lépe pamatují, než z textu
 • Informace jsou přehledné, strukturované, barevné
 • Moderní prostředek předávání informací
 • Spousta firem ještě infografiku nepoužívá, začněte a buďte IN
 • U návštěvníků webu je to velmi oblíbený zdroj informací
 • Uživatelé je rádi sdílejí na sociálních sítích

K vytvoření infografiky nemusíte být designér ani grafik, stačí využít některý z online nástrojů, které si můžete vyzkoušet dokonce zdarma. Vyrábět infografiku si můžete v pohodlí domova a ve svém prohlížeči. Práce s editorem je snadná a na výběr máte vždy spoustu možností a šablon.

 

Mezi nejoblíbenější patří

Infogr.am

Piktochart

Canva

 

Do našeho týmu hledáme UX/UI designéra

By | Uncategorized | No Comments

Do našeho týmu hledáme UX/UI designéra, který rád vytváří úžasné designy appek a webů. Jsme nadšenci do moderních technologií a víme, že naše podnikání bude úspěšné pouze tehdy, budou-li všichni členové týmu spokojení. Proto klademe silný důraz na to, aby práce u nás lidi naplňovala.

Koho hledáme

 • Pozitivní osobnosti, které se rádi neustále učí novým věcem
 • Designéry, kteří jsou ve své oblasti jako ryby ve vodě
 • Lidi s přehledem v aktuálních trendech designu, zejména v oblasti UX pro iOS/Android

Co dostanete

 • Práci externě nebo na full time
 • Skvěle dostupné a moderní kanceláře v Praze 4
 • Motivující platové ohodnocení a možnost pracovat na HPP, DPP, ŽL
 • Přátelská atmosféra, zázemí velké společnosti, apod. je samozřejmostí
 • Zásoby skvělé kávy
 • PS 4 na odreagování

Máte zájem?

Vykašlete se na CV a pošlete nám své portfolio. Jde nám o dovednosti a chuť učit se! Pište na info@designwebu.com

S aplikaci Assembly může být grafikem každý. Teď zdarma.

By | Uncategorized | No Comments

Líbila by se vám mobilní aplikace, která by vám zjednodušila tvorbu log, ikon, ilustrací a dalších grafických prvků? Jestli ano, máme pro vás dobrou zprávu. Nejenže taková aplikace existuje, navíc je teď k dispozici zdarma!

Řeč je o Assembly, aplikaci pro operační systém iOS, která běžně stojí kolem 2 dolarů. Základem aplikace jsou předpřipravené vektorové šablony, které si můžete upravovat jak se vám zalíbí. A protože jsou všechny objekty vektorové můžete je později použít k velkoformátovému tisku nebo pro digitální výstup ve vysokém rozlíšení, třeba i pro design webu. Jestli tedy máte iPhone nebo iPad, nečekejte více a stahujte teď. Tahle aplikace pro grafiky je prostě skvělá!

Mobilní aplikace Assembly zdarma

Nepodceňujte design mobilní aplikace

By | Uncategorized | No Comments

Mobilních aplikací je na trhu nespočet. Konkurence je obrovská, a pokud chcete prorazit, nestačí mít jenom revoluční nápad. Vaší aplikaci musí uživatelé milovat a rádi ji používat. A s tím právě velmi úzce souvisí design. Je potřeba přemýšlet nad tím, jak budou rozmístěna tlačítka, jaké zvolíme menu, barvy a jak budou vypadat animace. I sebemenší detail hraje velkou roli.

Design není jen o vzhledu, je především o funkčnosti. Proto vždy pečlivě testujeme, co na uživatele funguje. Také se při designu mobilních aplikací inspirujeme daleko za hranicemi, proto je design od nás vždy moderní, nadčasový a funkční.

Pokud potřebujete design mobilní aplikace i vy, neváhejte se na nás obrátit!