„Ani sebelepší online reklama vám nepřinese úspěch, pokud je váš web pro zákazníky matoucí.“

By Červenec 26, 2016 Uncategorized No Comments

 

Online marketing je dnes hodně důležitý. Konkurence je na internetu obrovská, a pokud chcete získávat nové zákazníky online, bez SEO a PPC se už opravdu neobejdete.  Na co si ale dát pozor, abyste vaše peníze a energii jen tak nevyhodili z okna?

  1. Vzhled webové stránky

Vzhled vašeho webu je to první, čeho si uživatel všimne, když se na něm ocitne. Neztraťte ho už v prvních momentech.

Máte na webu hodně textu? Odradíte ho.

Není hned jasné, čím se zabýváte? Ztratíte ho.

Působí váš web chaoticky? Uživatel odejde.

 

Dejte si tedy záležet na vizuálu vašeho webu. Dnes je důležitá hlavně jednoduchost a přehlednost. Myslete též na to, že příliš dlouhé texty nikdo číst nebude – lidé totiž obsah na internetu skenují a nečtou ho řádek za řádkem, jako je tomu u knih.

  1. Obsah vašeho webu

Kromě vzhledu je samozřejmě důležitý také obsah webu. Jako u vzhledu, tak i tady platí zákon přehlednosti. Omezte tedy informace na webu jen na to, co je doopravdy podstatné. Historie společnosti? Ta nikoho většinou nezajímá. Stejně jako hlášky „Vítejte na našich webových stránkách“ nebo „Dnes je čtvrtek, 2.3.2016“. Uživatel musí dostat informaci, čím se zabýváte, v prvních vteřinách svého pobytu na webu. Sledujte co ho zajímá a pak  mu všechny podstatné informace dejte jako na zlatém podnosu. J

  1. Stanovte si cíle propagace

Jedna věc je mít web v naprostém pořádku a ta druhá je správné nastavení cílů propagace. Na to, abyste propagaci dokázali nastavit opravdu efektivně, musíte vědět, co vlastně chcete dosáhnout a na koho budete propagaci cílit. Vy přece nejlépe víte, kdo je vaše cílová skupina a co je vaše konkurenční výhoda. Využijte to i při plánování vaší propagace. Víme, že to může znít jako samozřejmost, ale i tak se často stává, že si firmy nestanoví přesný cíl, resp. stanoví si velké množství cílů, přičemž nakonec nesplní ani jeden z nich. Je to pak jen zbytečné vyhazování peněz.