5 web design trendů pro rok 2015

By Únor 20, 2015 Uncategorized No Comments

Jsme na startu nového roku a zamýšlíme se, jakým směrem se bude vyvíjet web design v roce 2015. Inspirujeme se samozřejmě kde jinde, než v zahraničí.

1. Minimalismus

Dnešní svět je rychlejší. Uživatelé internetu mají pocit, že jsou ve spěchu a že nemají moc času. Tomu by se měl přizpůsobit i web design. Při tvorbě designu se řiďte jednoduchým pravidlem – méně znamená více. Minimalistický web šetří návštěvníkům čas, měl by být intuitivní a zároveň krásný, čistý, nepřeplácaný.

2. Flat design

Kulatým a zaobleným stínovaným tlačítkům odzvonilo. Moderní jsou jednoduché, jednobarevné butony a boxy. Nyní je vše snadnější, používají se jednolité barvy, klade se důraz na použitelnost a kvalitní typografické zpracování.

3. Responzivní design

V dnešním světě, kdy průměrný počet zařízení na uživatele roste, je responzivní design nutností. Responzivní design je takový, který se automaticky přizpůsobí všem typům zařízení, tzn. mobilům, tabletům, desktopům, notebookům, netbookům, atd).

4. Větší typografie

Vzhledem k čím dál častějšímu prohlížení stránek na mobilu, je potřeba tomu uzpůsobit i celkovou typografii. Pro jednoduché a přehledné čtení bychom při tvorbě designu měli volit větší písmo a širší řádkování.

5. Fullwidth obrázek nebo video

Slider na úvodní straně se stává minulostí, používejte fotku nebo video přes celou šířku úvodní stránky. Uvidíte, že to dodá webu úplně jiný rozměr.

 

Mohlo by vás zajímat:

S kým spolupracujeme
6 zásad designu
Jak poznat skvělý web design
Konzultace zdarma

Leave a Reply