10 prvků na úvodní stránce webu, které návštěvníky zaujmou

By Srpen 12, 2015 Uncategorized No Comments

Ty nejlepší úvodní stránky jsou jednoduché, mluví k cílovému publiku a mají skvělý design. Pozvedněte váš web ještě o úroveň výš s těmito 10 tipy!

efq

TITULKY, TEXT, DŮVERYHODNOST 

1) Použijte titulek nebo motto.

Každý návštěvník vaší webstránky chce okamžitě vědět co děláte, tak mu to řekněte! Nezatěžujte ho zbytečně nějakými výroky slavných, které vůbec nic nevypovídají o vaší činnosti. Je sice pravda, že informace o vás se taky dozví v záložce „o nás“, ale vždy je lepší pokud se tyhle informace dozví hned, ne až po dalším kliknutí.

2) Jasně a stručně

Nezapomínejte na to, že návštěvníci webu neradi čtou dlouhé texty. Myslete na to i při psaní vašeho titulku – měl by být jasný, stručný a hlavně výstižný.

3) Bezchybná gramatika

Chyby v textu to se zkrátka nenosí. Nic neublíží vaší profesionalitě víc než gramatické chyby. Dejte si svoje texty raději zkontrolovat.

4) Využívejte ukazatele vaší důvěryhodnosti

Je jedno jestli máte na svém webu výroky spokojnosti vašich zákazníku nebo průměrné hodnocení vašich produktů. Důležité je, že lidi věří odporoučením jiných lidí, a to dokonce i když je osobně neznají.

VÝZVA K AKCI

5) Motivujte k akci

Když už návštěvník webu přečte všechno co přečíst měl, tak samozřejmě chcete aby NĚCO udělal. Nakoupil, zavolal nebo sdílel článek. Řekněte mu to, co po něm chcete a on to udělá. Samého ho to většinou nenapadne.

6)  Speciální tlačítko pro posílení vaší výzvy k akci

Aby byla vaše výzva k akci ještě silnější, umístěte na váš web graficky odlišené tlačítko, které tu akci provede za uživatele samo. Chcete aby koupil produkt? Umístěte na stránku tlačítko „koupit“– dostatečně zvýrazněné a tak aby ho návštěvník nepřehlédnul.

UMÍSTNĚNÍ A OBSAH

7) Vše podstatné na očích

To nejdůležitější by měl mít návštěvník webu okamžitě před očima, bez nutnosti posouvat stránku níž. Tam by měli být spíš doplňující, měně podstatné informace. Výzva k akci je taky důležitá tak ji nedávejte na závěr textu.

8) Pořád testujte!

Testování je důležité. Jen testováním zjistíte co vám doopravdy funguje nejlépe. Ideální je tzv. A/B testování, kdy se určité skupině lidí zobrazí jedna verze webu a jiné skupině lidí druhá verze webu. Pak stačí už jen porovnat výsledky.

 9) Používejte obrázky a videa, které s obsahem vašeho webu SOUVISÍ!

Funguje to obousměrně – již při prvém letmém pohledu na webu bude mít návštěvník představu o čem se v textu píše, ale taky ten, kdo se do textu začte bude pořád mít k dispozici vizuální prvky, které text doplní a oživí.

10) S odkazy na jiné podstránky webu jen s mírou!

Odkazy jsou skvělé, návštěvník nepřemýšlí kam dál by se měl podívat a zdrží se na web stránce déle. Ani s nimi se to však nesmí přehánět – příliš mnoho odkazů na webu působí rušivě!